Fitness-analüüs


Fitness - analüüs annab teile teie keha seisundi detailse analüüsi. Fitness - analüüs annab teile individuaalseid soovitusi sellest, kuidas te saaksite muuta oma toitumise ja füüsilise aktiivsuse programmi, et oma keha parandada.

Fitness -analüüsi abil selgitatakse ja koostatakse:

 • keha rasvasisaldus %-des
 • keha veesisaldus %-des ja liitrides
 • optimaalne ravasisaldus organismis %-des
 • optimaalne kehakaal
 • individuaalne pulsisagedus treeningul
 • individuaalne toitumisprogramm (trenni- kui ka puhkepäevadeks)
 • individuaalne treeningu programm (lisaharjutused)
 • Body Mass Index (BMI) keha massiindeks

Fitness - analüüs on võimalik läbi viia igakuiselt, mille abil tagatakse muutuste jälgimine (kaalu vähenemine, kehaümbermõõtude vähenemine, rasvaprotsent organismis) ja edasiste treening- ja toitumiskavade koostamine.

Teie keha koostis omab otsest mõju teie tervisele, teie sportlikele saavutustele, ja isegi eluea pikkusele!

Soovitused keha rasvasisalduseks.

Kuigi pole olemas keha “standardset” rasvasisaldust on meditsiinieksperdid ühisel arvamusel selles, et järgnevad arvud on normile lähedased. Need langevad kokku Ameerika spordimeditsiini kolledži soovitustega ning põhinevad andmete analüüsil, mis saadi enam kui 50 000 katsealuselt isikult.

Vanuse grupp 20-29 30-39 40-49 50-59 60+
Mehed min (%) 7 12 14 16 17
max (%) 17 21 23 24 25
Naised min (%) 16 17 19 22 22
max (%) 24 25 28 31 32Keha veearvestus

Vesi kui keha peamine vedelik toimib keha keeruliste bioloogiliste ainevahetusprotsesside peamise transpordivahendina. Seetõttu on dieedi või füüsilise tegevuse programmi ajal tähtis jälgida, et keha ei kaotaks liialt palju vett. Ideaalne veesisaldus naistel on 55% - 60% ja meestel 60% - 65%.

Rasvamassi tähtsus

Teaduslikus kirjanduses väidetakse, et keha suurenenud rasvasisaldus tõstab selliste haiguste, nagu infarkt; insult; diabeet; teatavad vähi liigid ja teised kroonilised haigused, tekke riski. Rasva kogunemise koht võib samuti olla kõrgendatud riski faktoriks. Näiteks kujutab liigne rasv kõhu piirkonnas endast tervisele suuremat riski, kui liigne kaal puusadel. Regulaarne spordiga tegelemine ja piiratud rasvasisaldusega toitumine vähendavad rasva ladestumist ning samaga vähendavad ka haigestumise riski.

Kaalu tähtsus

Paljudel inimestel on kalduvus kehakaalu suurenemisele, osadel nendest see vananedes paraneb. Mõlemal juhul on kehakaalu suurenemine seotud vererõhu suurenemisega, südamehaigustega, insultidega, diabeediga, artriidiga ja teiste haigustega. Kehakaalu ja kogunenud rasva vähenemine aitab vähendada haigestumise riski.

Toiduga saadava energia kulutamine

Toiduga saab teie keha energiat. Seda energiat kasutatakse kolmeks peamiseks funktsiooniks.

 1. Peamisteks energiaga varustatavateks funktsioonideks on rahulolekus, ent mitte magades, näiteks vere transportimine, hingamine, temperatuuri säilitamine, ja teised “rahulikud funktsioonid”, samuti ka mõtlemine.
 2. Igat sorti tööde teostamine päeva jooksul k.a. töötamine, sportimine, vestlemine jne.
 3. Toiduvalmistamise protsess.

Kui need funktsioonid tarbivad vähem energiat, kui te toiduga saite, siis ladestub üleliigne energia rasvana. Kui energiakulu on suurem, kui toiduga saadu, siis on vajalik teie rasvavarude tagavara kasutamine, et kindlustada teie keha talle vajaliku energiaga. Kui teie kehas ei ole piisavalt rasvavarusid, siis läheb käiku väärtuslik lihasmass.